Zpět do obchodu

Registrace

Nůž do přírody Flint od Bishop Blades, čepel TENAX + kožené pouzdro Comfort. Ručně kovaný nůž od české značky.

7 890 Kč

Nůž do přírody Flint od Bishop Blades, čepel TENAX + kožené pouzdro Comfort. Ručně kovaný nůž od české značky.

Robustní pracovní nástroj - tzv: ,,POŘÁDNÝ NŮŽ". Pracant, který nesmí chybět ve výbavě žádného trampa. Mohutná a masivní čepel si hravě poradí se štípáním špalíků na oheň, sekáním větví, bouráním masa a mnohým dalším. Rukojeť je prostorná a dovolí pohodlný a široký úchop při náročné práci.

Parametry:
Čepel: TENAX - kovaná
Tvrdost: 59 HRC
Rukojeť: oliva dolitá epoxidem
Délka čepele: 155 mm
Délka nože: 275 mm
Tloušťka čepele: 5,5 mm
Ručně vyráběné kožené pouzdro - Comfort

 

 

Nůž pro nejnáročnější:

Flint je aktuálně největší nabízený nůž. Tento kousek nesmí chybět ve výbavě žádného trampa. Robustní a masivní čepel si hravě poradí i s tou nejnáročnější prací. Zapomeňte na sekeru – váha a délka čepele ji skvěle zastanou při štípání polen, sekání větví nebo osekávání kůry. Délka čepele nabízí skvělý pracovní rozsah. Hřbet je dostatečně silný pro oporu druhé ruky nebo tlučení klackem do nože při štípání.

Maso
Tvar nože je příbuzný tvaru starých a poctivých řeznických nožů, které jsou dodnes velmi oblíbené. Flint je vhodný nejen do lesa, ale také na bourání a porcování větších kusů masa, přípravu lesních pokrmů, k lovu zvěře dalším činnostem.

 

Luxusní úchop
Mohutná čepel vyžaduje jistý úchop – ten zajišťuje rukojeť tohoto nože. Je dostatečně prostorná pro pohodlné držení a skvělý zážitek z práce. Objemná a masivní rukojeť se skvěle drží a dodává jistý pocit nad kontrolou nože. Již při prvním kontaktu s nožem je cítit, že v ruce držíte jedinečný kus oceli, který odvede nemalý kus práce.
 
Hybridní rukojeť
Již název napovídá, že se jedná o propojení materiálů. Hybridní dřeva bývají zpravidla tvořeny dřevem a epoxydovou pryskyřicí.
Epoxydovou pryskyřicí se dolévají kořenice dřev, nádory nebo popraskané kusy, které by samy o sobě nemohly být použitelné, ačkoli mívají tu nejkrásnější kresbu. Epoxydová pryskyřice vdechne nový život těm nejkrásnějším kusům dřeva. 
Kombinací epoxidu a dřeva vznikají unikátní tvary a barevné kompozice. Hybridní dřevo snoubí luxus a exkluzivitu ruční práce. Každá špalík dřeva se totiž dolévá zvlášť. Pečlivě vybírám každý kousek dřeva tak, aby po zalití epoxidem vznikla ta nejkrásnější barevná i tvarová kombinace. Proces výroby jednoho špalíku na rukojeti nože může trvat i 10 dní! Dřevo se po zalití epoxidem musí vystavovat střídavě vakuu a vysokému přetlaku, aby proces proběhl správně a výsledek byl 100%.

 

 

Design a bezpečnost
Při vysoké zátěži nože a tvrdé práci uživatel zcela jistě ocení kvalitní ochranu. Masivní záštita max z nerezové oceli brání sklouznutí ruky na ostří. Záštita je nejen důležitý ochranný prvek, ale také podtrhuje celkový vzhled nože, který je díky ní mnohem robustnější.

 

Údržba nože
Na čepel doporučuji používat přípravek HyperOil.
Na rukojeť doporučuji používat přípravek HyperWax.
 
Kožené pouzdro Comfort
Bytelné pouzdro ze 4mm silné hovězí usně
Kompaktní rozměry - ploché, kopírující tvar nože
Pevné kožené poutko s plovoucím závěsem slouží k provlečení opasku a pohodlnému nošení
Stehy šité velmi pevnou nylonovou nití
Povrch je uzavřen speciálním akrylovým lakem, který dodá kůži lesk a přirozený vzhled

 

Doživotní výdrž
Kůže je materiál používaný už celá tisíciletí. V dnešní době je kvůli umělým materiálům velmi opomíjená a nedoceněná. Málokterý materiál však dokáže její vlastnosti předčit a zároveň obstát před neúprosným stárnutím i po desítky let. Pokud bude o kůži správně pečováno, přežije Vás.

 

Nejkvalitnější materiály
Ručně vyráběná pouzdra ze 4 mm silné hovězí kůže. Při výrobě používám nejkvalitnější hřbetní část hověziny zvanou ,,krupon”. Jedná se o nejpevnější a nejodolnější část kůže z celé krávy. Stehy jsou šity kvalitní nylonovou nití o síle 1mm. Kvalitní steh dodá pouzdru potřebnou tuhost. Povrch kůže je ošetřený speciálním voskovou emulzí, která zvýrazní barvu i strukturu kůže a dodá jí přirozený a lesklý vzhled. Zvyšuje také odolnost proti vodě a nečistotám.

 

Dosud nepoznaný komfort
Poutko na opasek má plovoucí závěs. Tento typ zavěšení odkrývá nové možnosti nošení nože. Pouzdro se při chůzi pohodlně houpe pod úrovní opasku a nevadí popruhu batohu, bundě nebo kabátu. Skvělé řešení nejen při nošení kalhot v pase, kdy může jiné pouzdro vadit. Při častém nastupování do auta je pouzdro skvělým partnerem a pohodlně si najde místo vedle Vaší nohy. Při usednutí v přírodě na pařez, na zem nebo na zahradní lavičce se pouzdro vždy pohodlně přizpůsobí Vaší poloze a netlačí proti opasku.

 

Pohodlné nošení
Pouzdra jsou designovány tak, aby dokonale obemkly celý nůž, kopírovaly jeho tvar a byly co nejkompaktnější. Díky tomu se pouzdro zbytečně nezachytává za oblečení nebo lesní vegetaci proto jeho nošení je intuitivní a příjemné.

 

Jedinečný design
Pro každý jednotlivý nůž ručně vyrábím pouzdro přesně na míru. Pouzdro noži perfektně padne, protože dokonale kopíruje jeho jedinečný tvar. Žádný jiný nůž v pouzdře nesedí tak pohodlně jako ten, pro který je pouzdro vyrobeno. Hrany kůže jsou zaleštěny a jsou perfektně hladké a netřepí se.

 

 

Parametry produktu:

Délka čepele: 155 mm

Konstrukce nože: Na trn

Materiál čepele: TENAX

Materiál rukojeti: Oliva, Epoxid

Povrchová úprava čepele: Satin, Kování

Jméno značky: Bishop Blades
Kategorie: NOŽE S PEVNOU ČEPELÍ
Dostupnost: Skladem (1 ks)
7 890 Kč

Teď už vám žádné novinky neutečou!

Vložte svůj e-mail a my vám budeme zasílat informace o nových produktech na našem e-shopu.