Zpět do obchodu

Registrace

Ručně vyráběný nůž Shadow, čepel: ELMAX. Od české značky Bishop Blades. Navrhovaný s příslušníky AČR + kydexové pouzdro Klasik.

9 890 Kč

Ručně vyráběný nůž Shadow, čepel: ELMAX. Od české značky Bishop Blades. Navrhovaný s příslušníky AČR + kydexové pouzdro Klasik.

Unikátní nůž navrhovaný s příslušníky AČR, aby vyhovoval těm nejextrémnějším podmínkám. Výjimečně odolný, s důrazem na perfektní funkci i při nejnáročnějším použití. Čepel se speciální povrchovou úpravou používanou pro obráběcí nástroje na kov. Konec rukojeti vybaven hrotem na rozbíjení například oken.

Parametry:

Značka: Bishop Blades
Čepel: ELMAX - Povlakování DLC
Tvrdost: 59 HRC
Rukojeť: G-10
Délka čepele: 120 mm
Délka nože: 235 mm
Tloušťka čepele: 5,2 mm
Ručně vyráběné kydexové pouzdro - Klasik

 

Revoluční design
Speciální nůž, který byl vytvořen ve spolupráci s příslušníky AČR, aby vyhovoval armádním podmínkám. Jde o extrémně odolný model s důrazem na perfektní funkci i v těch nejnáročnějších situacích. Jeho poslání je tedy naprosto jasné – předčit veškerá očekávání každého uživatele.
 
Prášková ocel s PVD povlakem
Konstrukce fulltang dělá z nože Shadow spolehlivý pracovní nástroj. Tloušťka čepele zajišťuje maximální odolnost, kterou navíc zlepšuje rozšířená čepel. Ta díky zvětšenému náběhu hřbetu zesiluje špičku nože. Na čepeli je speciální povrchová úprava tzv. „PVD povlakování“. Má velmi vysokou tvrdost – několikrát převyšující tvrdost samotné oceli. PVD povlakování má skvělou mechanickou odolnost proti opotřebení, chemickou odolnost, a také korozivzdornost. Snižuje koeficient tření, takže čepel lépe proniká do řezaných materiálů a klade menší odpor. Povlak je přímou cestou ke zvýšení produktivity. Nástroje s tímto povlakem mají několikanásobně delší životnost.
Rozměry jsou navrženy tak, aby vyhovovaly všem typům použití.
 
Absolutní kontrola
Rukojeť z kompozitního materiálu G-10 je vybroušena jako pazourek, aby měla co nejlepší držení a jistě seděla v ruce. Díky pazourkovému povrchu a speciálnímu zdrsnění povrchu je rukojeť nože protiskluzová. Bezpečnost uživatele zajistí také záštita, která zabrání sklouznutím prstů na ostří a následnému poranění. Na konci rukojeti se nachází otvor pro jistící šňůru na zápěstí.
 
Pomůže při záchraně 
Shadow najde své uplatnění i při záchranných operacích. Nápadný hrot na konci rukojeti prorazí bez problémů i tvrdé povrchy – například sklo.
 
Pevné spojení 
U čepele typu fulltang je velice důležité pevné a jisté spojení střenek s ocelovou vnitřní konstrukcí rukojeti. K docílení maximální stability jsou všechny naše rukojeti spojeny pevnostními šroubky se speciálním a přesně broušeným středovým dílem, který je vyroben ve Švédsku.

 

Údržba nože
Na čepel doporučuji používat přípravek HyperOil

Na rukojeť doporučuji používat přípravek HyperUp
 
Kydexové pouzdro Klasik
Jednoduché bytelné pouzdro. Snadná údržba. Kompaktní rozměry – ploché, kopírující tvar nože. Oplet z paracordu slouží k provlečení opasku a pohodlnému nošení nože 

Kydex
Lehkost, jednoduchost, nenápadnost a nízký profil. To jsou požadavky na pouzdra, jež si klade velká spousta lidí nosících nože, ať už jde o civilní veřejnost nebo profesionály. Tyto potřeby začala v plné míře naplňovat kydexová pouzdra. 
 
Vlastnosti
Kydex je vysoce odolná plastová slitina, která je schopna odolávat velkému množství chemikálií, je teplotně stálá, otěruvzdorná, voděodolná, mrazuvzdorná a poměrně snadno tvarovatelná.

Horizontálně i vertikálně
Díky opletu z pevného paracordu jde pouzdro snadno navléci na opasek a nosit horizontálně či vertikálně.
 
Vlastnosti
Kydex je vysoce odolná plastová slitina, která je schopna odolávat velkému množství chemikálií, je teplotně stálá, otěruvzdorná, voděodolná, mrazuvzdorná a poměrně snadno tvarovatelná.
Horizontální nošení
 Vertikální nošení

Pevné spojení
Díly kydexového pouzdra jsou k sobě pevně spojeny ocelovými nýty. Tyto duté nýty mají vysokou pevnost a zajišťují tuhost celé konstrukce pouzdra. Jejich středem lze provléct provázek nebo osadit taktickým příslušenstvím.
 
Snadná údržba
Výhodou kydexového pouzdra je jeho voděodolnost a tvrdý povrch, který je možné mýt vlhkým hadříkem/houbičkou nebo pod tekoucí vodou. Po ošetření přípravkem HyperUp na povrchu neulpívají nečistoty a údržba pouzdra je mnohem snazší.

Dokonale jednoduché, přitom jedinečné
Nespornou výhodou kydexového pouzdra je, že v něm nůž drží bez jakýchkoli řemínků nebo dalšího upevnění. Kydex těsně kopíruje tvar nože a díky tomu nůž skvěle drží na svém místě. Pouzdro je individuálně tvarované na každý nůž. To znamená, že nože nejdou s pouzdry zaměňovat a každé pouzdro je naprostý originál.
 
Vždy po boku
Díky opletu z paracordu je možné pouzdro snadno nasunout na opasek. Pouzdro lze nosit až na 50 mm širokém opasku. Oplet navíc skvěle doplní design nože a dodává pouzdru atraktivní vzhled.
 
Matný povrch
Povrch kydexu má jemnou strukturu a matný povrch, což je nutná vlastnost pro taktické a myslivecké vybavení, protože neodráží světlo a nehází odlesky. 
 

 
Parametry produktu:

Délka čepele: 120 mm

Konstrukce nože: Fulltang

Materiál čepele: ELMAX

Materiál rukojeti: G-10

Povrchová úprava čepele: PVD - speciální

Jméno značky: Bishop Blades
Kategorie: NOŽE S PEVNOU ČEPELÍ
Dostupnost: Skladem (1 ks)
9 890 Kč

Teď už vám žádné novinky neutečou!

Vložte svůj e-mail a my vám budeme zasílat informace o nových produktech na našem e-shopu.