Zpět do obchodu

Registrace

Nůž do přírody Stahovák DLC od Bishop Blades. Čepel: N690+ pouzdro Kydex Klasik. Ručně vyráběný nůž od české značky.

6 290 Kč

Nůž do přírody Stahovák DLC od Bishop Blades. Čepel: N690+ pouzdro Kydex Klasik. Ručně vyráběný nůž od české značky.

Nůž navržený pro stahování kůže zvěře. Díky svému oblému ostří, kratší špičce a vyšší čepeli skvěle klouže po vnitřní vrstvě kůže, netrhá ji a nehrozí její proříznutí. Postupem času se tento nůž uživateli stal velice oblíbeným pro veškerou práci v lese i mimo něj.

Parametry:
Čepel: N690
Povrchová úprava: DLC povlak
Tvrdost: 58 HRC
Rukojeť: G-10
Délka čepele: 105 mm
Délka nože: 225 mm
Tloušťka čepele: 5 mm
Ručně vyráběné kydexové pouzdro - Klasik

 

 

Detailní popis produktu
Čepel nejen pro stahování

Záměrem bylo navrhnout nůž, který bude vhodný především pro účely myslivosti a jedince zpracovávající zvěřinu bezprostředně po vyvržení. Jedná se hlavně o stažení kůže či škáry, což není snadná disciplína pro každý nůž. Pro tyto účely je koncepce Stahováku perfektní volba. Oblé břicho nože a vysoká čepel vytváří skvělou geometrii ostří, které díky tomu hravě klouže po vnitřní straně kůže a oblými tahy ji odděluje od masa, blan a bělu, aniž by došlo k jejímu poškození.

Postupem času si tento model získal oblibu nejen mezi myslivci, zálesáky a trampy, ale také mezi běžnými uživateli.

 

Všestrannost využití

Řadou let procházel Stahovák procesem zdokonalování až do dnešní podoby, která je vhodná pro velkou škálu využití. Tento nůž je skvělým pomocníkem v přírodě i mimo ni. Hodí se například pro přípravu pokrmů, lov, myslivost, řezání lan, osekávání větví, štípání polínek, rozdělávání ohně a další činnosti.

 

DLC povlak

DLC povlak - také označován jako Diamond Like Carbon je nanokompozitní povlak na řadu substrátových materiálů, který vykazuje jedinečné vlastnosti přírodních diamantů, jako je vysoká tvrdost, odolnost proti korozi, nízké tření, elektrická izolace a mnoho dalších.
Zvyšuje odolnost oceli vůči korozi i kyselinám. Obvykle se DLC povlaky používají ve strojírenství či automobilovém průmyslu k několikanásobném zvýšení životnosti jednotlivých dílů jako jsou ložiska, vačkové hřídele a další. Díky nízkému tření zvyšuje výkon nejen ve strojírenství, ale čepel nože lépe proniká do řezaných materiálů.

 

 

Prostorná rukojeť

Díky výšce čepele je u tohoto modelu nože prostor pro masivní rukojeť, která se skvěle drží v ruce a dodává pocit maximální kontroly nad nožem. Rukojeť je tvarově velmi jednoduchá a dobře padne i do velkých rukou. Její pohodlný úchop si oblíbí každý uživatel.

 

Údržba nože

Na čepel doporučuji používat přípravek HyperOil.

Na rukojeť doporučuji používat přípravek HyperUp.

 

Kydexové pouzdro Klasik

Jednoduché bytelné pouzdro
Snadná údržba
Kompaktní rozměry – ploché, kopírující tvar nože
Oplet z paracordu slouží k provlečení opasku a pohodlnému nošení nože

Kydex

Lehkost, jednoduchost, nenápadnost a nízký profil. To jsou požadavky na pouzdra, jež si klade velká spousta lidí nosících nože, ať už jde o civilní veřejnost nebo profesionály. Tyto potřeby začala v plné míře naplňovat kydexová pouzdra.

 

Vlastnosti

Kydex je vysoce odolná plastová slitina, která je schopna odolávat velkému množství chemikálií, je teplotně stálá, otěruvzdorná, voděodolná, mrazuvzdorná a poměrně snadno tvarovatelná.

 

Horizontálně i vertikálně

Díky opletu z pevného paracordu jde pouzdro snadno navléci na opasek a nosit horizontálně či vertikálně.

 

Vlastnosti

Kydex je vysoce odolná plastová slitina, která je schopna odolávat velkému množství chemikálií, je teplotně stálá, otěruvzdorná, voděodolná, mrazuvzdorná a poměrně snadno tvarovatelná.

Horizontální nošení

Vertikální nošení

 

Pevné spojení

Díly kydexového pouzdra jsou k sobě pevně spojeny ocelovými nýty. Tyto duté nýty mají vysokou pevnost a zajišťují tuhost celé konstrukce pouzdra. Jejich středem lze provléct provázek nebo osadit taktickým příslušenstvím.

 

Snadná údržba

Výhodou kydexového pouzdra je jeho voděodolnost a tvrdý povrch, který je možné mýt vlhkým hadříkem/houbičkou nebo pod tekoucí vodou. Po ošetření přípravkem HyperUp na povrchu neulpívají nečistoty a údržba pouzdra je mnohem snazší.

 

Dokonale jednoduché, přitom jedinečné

Nespornou výhodou kydexového pouzdra je, že v něm nůž drží bez jakýchkoli řemínků nebo dalšího upevnění. Kydex těsně kopíruje tvar nože a díky tomu nůž skvěle drží na svém místě. Pouzdro je individuálně tvarované na každý nůž. To znamená, že nože nejdou s pouzdry zaměňovat a každé pouzdro je naprostý originál.

 

Vždy po boku

Díky opletu z paracordu je možné pouzdro snadno nasunout na opasek. Pouzdro lze nosit až na 50 mm širokém opasku. Oplet navíc skvěle doplní design nože a dodává pouzdru atraktivní vzhled.

 

Matný povrch

Povrch kydexu má jemnou strukturu a matný povrch, což je nutná vlastnost pro taktické a myslivecké vybavení, protože neodráží světlo a nehází odlesky.

 

Jméno značky: Bishop Blades
Kategorie: NOŽE S PEVNOU ČEPELÍ
Dostupnost: Skladem (1 ks)
6 290 Kč

Teď už vám žádné novinky neutečou!

Vložte svůj e-mail a my vám budeme zasílat informace o nových produktech na našem e-shopu.