Zpět do obchodu

Registrace

Speciální nůž Ghost DLC od Bishop Blades. Čepel: N690 + pouzdro Kydex Klasik. Ručně vyráběný nůž od české značky.

6 290 Kč

Speciální nůž Ghost DLC od Bishop Blades. Čepel: N690 + pouzdro Kydex Klasik. Ručně vyráběný nůž od české značky.

Moderní design a větší rozměry dělají z tohoto nože velmi neobyčejný pracovní nástroj. Nízká a lehce ovladatelná čepel. Začátek rukojeti je tvořen vnitřním obloukem pro jistý úchop ukazovákem blízko k čepeli. Rozšířený konec rukojeti pro stabilizaci nože v ruce při těch nejnáročnějších pracích.

Parametry:
Čepel: N690
Povrchová úprava: DLC povlak
Tvrdost: 58 HRC
Rukojeť: G-10
Délka čepele: 135 mm
Délka nože: 260 mm
Tloušťka čepele: 5 mm
Ručně vyráběné pouzdro - Kydex Klasik

 

 

Detailní popis produktu Detailní popis produktu Moderní design
Design nože Ghost byl inspirován bojovými noži, je však přizpůsoben pro lepší funkčnost při každodenní pomoci v přírodě i mimo ni. Nejen pro svůj moderní vzhled je nůž mimořádně oblíbený mezi uživateli. Délka čepele 140 mm, která poskytuje při práci velký rozsah, dělá z nože skvělý pracovní nástroj. Nůž Ghost je díky své délce a promyšlenému tvaru skvělý pomocník například pro použití jako zbraň, lov, osekávání větví, štípání polínek, zpracování masa a dalších činnostech.
 
Odolná konstrukce
Konstrukce čepele fulltang dělá z nože perfektně odolný pracovní nástroj vhodný i pro použití do náročnějších podmínek. Zvládne namáhavou práci a vysokou zátěž. 
 
Jistý úchop
Dobrému úchopu nože pomáhá oblouk na začátku rukojeti přecházející ve výběh ostří, který intuitivně předurčuje jistou pozici ukazováku. Útlá rukojeť dovoluje pevné obejmutí všech prstů, a tím zaručuje stabilní a spolehlivý úchop nože. Rozšířený konec plní funkci reverzní záštity, která je nezbytným prvkem při potřebě vytahování nože z místa, kde se zaklínil. Konec je také opatřený otvorem pro jistící šňůru na zápěstí.

DLC povlak 
DLC povlak - také označován jako Diamond Like Carbon je nano kompozitní povlak na řadu substrátových materiálů, který vykazuje jedinečné vlastnosti přírodních diamantů, jako je vysoká tvrdost, odolnost proti korozi, nízké tření, elektrická izolace a mnoho dalších. Zvyšuje odolnost oceli vůči korozi i kyselinám. Obvykle se DLC povlaky používají ve strojírenství či automobilovém průmyslu k několikanásobném zvýšení životnosti jednotlivých dílů jako jsou ložiska, vačkové hřídele a další. Díky nízkému tření zvyšuje výkon nejen ve strojírenství, ale čepel nože lépe proniká do řezaných materiálů.

 
Pevné spojení
Jedná se o nejodolnější způsob spojení čepele a rukojeti.

Typ čepele fulltang disponuje vysokou pevností, odolností a houževnatostí. Čepel a tělo rukojeti tvoří jeden kus oceli.

 

Údržba nože
Na čepel doporučuji používat přípravek HyperOil

Na rukojeť doporučuji používat přípravek HyperUp
 
Kydexové pouzdro Klasik
Jednoduché bytelné pouzdro

Snadná údržba

Kompaktní rozměry – ploché, kopírující tvar nože

Oplet z paracordu slouží k provlečení opasku a pohodlnému nošení nože 

Kydex
Lehkost, jednoduchost, nenápadnost a nízký profil. To jsou požadavky na pouzdra, jež si klade velká spousta lidí nosících nože, ať už jde o civilní veřejnost nebo profesionály. Tyto potřeby začala v plné míře naplňovat kydexová pouzdra. 
 
Vlastnosti
Kydex je vysoce odolná plastová slitina, která je schopna odolávat velkému množství chemikálií, je teplotně stálá, otěruvzdorná, voděodolná, mrazuvzdorná a poměrně snadno tvarovatelná.

Horizontálně i vertikálně
Díky opletu z pevného paracordu jde pouzdro snadno navléci na opasek a nosit horizontálně či vertikálně. Horizontální nošení
 Vertikální nošení

Pevné spojení
Díly kydexového pouzdra jsou k sobě pevně spojeny ocelovými nýty. Tyto duté nýty mají vysokou pevnost a zajišťují tuhost celé konstrukce pouzdra. Jejich středem lze provléct provázek nebo osadit taktickým příslušenstvím.
 
Snadná údržba
Výhodou kydexového pouzdra je jeho voděodolnost a tvrdý povrch, který je možné mýt vlhkým hadříkem/houbičkou nebo pod tekoucí vodou. Po ošetření přípravkem HyperUp na povrchu neulpívají nečistoty a údržba pouzdra je mnohem snazší.

Dokonale jednoduché, přitom jedinečné
Nespornou výhodou kydexového pouzdra je, že v něm nůž drží bez jakýchkoli řemínků nebo dalšího upevnění. Kydex těsně kopíruje tvar nože a díky tomu nůž skvěle drží na svém místě. Pouzdro je individuálně tvarované na každý nůž. To znamená, že nože nejdou s pouzdry zaměňovat a každé pouzdro je naprostý originál.
 
Vždy po boku
Díky opletu z paracordu je možné pouzdro snadno nasunout na opasek. Pouzdro lze nosit až na 50 mm širokém opasku. Oplet navíc skvěle doplní design nože a dodává pouzdru atraktivní vzhled.
 
Matný povrch
Povrch kydexu má jemnou strukturu a matný povrch, což je nutná vlastnost pro taktické a myslivecké vybavení, protože neodráží světlo a nehází odlesky. 

 
Parametry produktu:

Délka čepele: 135 mm

Konstrukce nože: Fulltang

Materiál čepele: N690

Materiál rukojeti: G-10

Povrchová úprava čepele: PVD - speciální

Jméno značky: Bishop Blades
Kategorie: NOŽE S PEVNOU ČEPELÍ
Dostupnost: Skladem (1 ks)
6 290 Kč

Teď už vám žádné novinky neutečou!

Vložte svůj e-mail a my vám budeme zasílat informace o nových produktech na našem e-shopu.