Zpět do obchodu

Registrace

Stahovák od Bishop Blades. Pazourkový design, čepel: N690 + pouzdro Kydex Klasik. Ručně vyráběný nůž do přírody od české značky.

5 490 Kč

Stahovák od Bishop Blades. Pazourkový design, čepel: N690 + pouzdro Kydex Klasik. Ručně vyráběný nůž do přírody od české značky.

Nůž navržený pro stahování kůže zvěře.  Díky svému oblému ostří, kratší špičce a vyšší čepeli skvěle klouže po vnitřní vrstvě kůže, netrhá ji a nehrozí její proříznutí.  Postupem času se tento nůž uživateli stal velice oblíbeným pro veškerou práci v lese i mimo něj. Nůž navržený pro stahování kůže zvěře.  Díky svému oblému ostří, kratší špičce a vyšší čepeli skvěle klouže po vnitřní vrstvě kůže, netrhá ji a nehrozí její proříznutí.  Postupem času se tento nůž uživateli stal velice oblíbeným pro veškerou práci v lese i mimo něj. 


Parametry:

Čepel: N690

Povrchová úprava: DLC povlak

Tvrdost: 58 HRC

Rukojeť: G-10

Délka čepele: 105 mm

Délka nože: 225 mm

Tloušťka čepele: 5 mm 

Ručně vyráběné kydexové pouzdro - Klasik

 

 

Detailní popis produktu

 

Čepel nejen pro stahování 
Záměrem bylo navrhnout nůž, který bude vhodný především pro účely myslivosti a jedince zpracovávající zvěřinu bezprostředně po vyvržení. Jedná se hlavně o stažení kůže či škáry, což není snadná disciplína pro každý nůž. Pro tyto účely je koncepce Stahováku perfektní volba. Oblé břicho nože a vysoká čepel vytváří skvělou geometrii ostří, které díky tomu hravě klouže po vnitřní straně kůže a oblými tahy ji odděluje od masa, blan a bělu, aniž by došlo k jejímu poškození.
Postupem času si tento model získal oblibu nejen mezi myslivci, zálesáky a trampy, ale také mezi běžnými uživateli.

Všestrannost využití 
Řadou let procházel Stahovák procesem zdokonalování až do dnešní podoby, která je vhodná pro velkou škálu využití. Tento nůž je skvělým pomocníkem v přírodě i mimo ni. Hodí se například pro přípravu pokrmů, lov, myslivost, řezání lan, osekávání větví, štípání polínek, rozdělávání ohně a další činnosti.

Pazourkový design 
Tento unikátní design dělá jen několik výrobců nožů na světě. Nejen že pazourková rukojeť skvěle drží v ruce na svém místě, ale v kombinaci s pazourkovou čepelí tvoří jedinečný celek a na první pohled zapamatovatelný nůž.Pazourkový vzor je tvořený náhodně, takže je každý pazourkový nůž na světě stejně jako damaškový absolutní unikát a druhý takový už nikdy nevznikne.

 
Prostorná rukojeť 
Díky výšce čepele je u tohoto modelu nože prostor pro masivní rukojeť, která se skvěle drží v ruce a dodává pocit maximální kontroly nad nožem. Rukojeť je tvarově velmi jednoduchá a dobře padne i do velkých rukou. Její pohodlný úchop si oblíbí každý uživatel.

 

Údržba nože
Na čepel doporučuji používat přípravek HyperOil.
Na rukojeť doporučuji používat přípravek HyperUp.
 
Kydexové pouzdro Klasik
Jednoduché bytelné pouzdroSnadná údržbaKompaktní rozměry – ploché, kopírující tvar nožeOplet z paracordu slouží k provlečení opasku a pohodlnému nošení nože 
Kydex
Lehkost, jednoduchost, nenápadnost a nízký profil. To jsou požadavky na pouzdra, jež si klade velká spousta lidí nosících nože, ať už jde o civilní veřejnost nebo profesionály. Tyto potřeby začala v plné míře naplňovat kydexová pouzdra. 
 
Vlastnosti
Kydex je vysoce odolná plastová slitina, která je schopna odolávat velkému množství chemikálií, je teplotně stálá, otěruvzdorná, voděodolná, mrazuvzdorná a poměrně snadno tvarovatelná.

Horizontálně i vertikálně
Díky opletu z pevného paracordu jde pouzdro snadno navléci na opasek a nosit horizontálně či vertikálně.
 
Vlastnosti
Kydex je vysoce odolná plastová slitina, která je schopna odolávat velkému množství chemikálií, je teplotně stálá, otěruvzdorná, voděodolná, mrazuvzdorná a poměrně snadno tvarovatelná.
Horizontální nošení
 Vertikální nošení

Pevné spojení
Díly kydexového pouzdra jsou k sobě pevně spojeny ocelovými nýty. Tyto duté nýty mají vysokou pevnost a zajišťují tuhost celé konstrukce pouzdra. Jejich středem lze provléct provázek nebo osadit taktickým příslušenstvím.
 
Snadná údržba
Výhodou kydexového pouzdra je jeho voděodolnost a tvrdý povrch, který je možné mýt vlhkým hadříkem/houbičkou nebo pod tekoucí vodou. Po ošetření přípravkem HyperUp na povrchu neulpívají nečistoty a údržba pouzdra je mnohem snazší.

Dokonale jednoduché, přitom jedinečné
Nespornou výhodou kydexového pouzdra je, že v něm nůž drží bez jakýchkoli řemínků nebo dalšího upevnění. Kydex těsně kopíruje tvar nože a díky tomu nůž skvěle drží na svém místě. Pouzdro je individuálně tvarované na každý nůž. To znamená, že nože nejdou s pouzdry zaměňovat a každé pouzdro je naprostý originál.
 
Vždy po boku
Díky opletu z paracordu je možné pouzdro snadno nasunout na opasek. Pouzdro lze nosit až na 50 mm širokém opasku. Oplet navíc skvěle doplní design nože a dodává pouzdru atraktivní vzhled.
 
Matný povrch
Povrch kydexu má jemnou strukturu a matný povrch, což je nutná vlastnost pro taktické a myslivecké vybavení, protože neodráží světlo a nehází odlesky. 
 
Svornost všech pouzder je taková, aby šel nůž pohodlně vysouvat a zasouvat do pouzdra a při běžném nošení z pouzdra nevypadl.Vyšší svornost na vyžádání. 

 

 

 
Parametry produktu:

Délka čepele: 105 mm

Konstrukce nože: Fulltang

Materiál čepele: N690

Materiál rukojeti: G-10

Povrchová úprava čepele: Pazourek

Jméno značky: Bishop Blades
Kategorie: NOŽE S PEVNOU ČEPELÍ
Dostupnost: Skladem (1 ks)
5 490 Kč

Teď už vám žádné novinky neutečou!

Vložte svůj e-mail a my vám budeme zasílat informace o nových produktech na našem e-shopu.